Перевірка забудовника
Ми обіцяли – ми виконуємо!)
«І навіть більше – ми дамо приклад аналізу, а якщо Вам потрібно вже сьогодні – запитайте в індивідуальних повідомленнях.»
Ми намагаємось писати максимально коротко, чесно, але що є, то є )
Продовження, вже на цьому тижні.
Тема: «Перевірка забудовника».
Ми підготували 3 приклади:
№1 «Законний будинок» – зроблено інвестицію.
№2 «Законний будинок» – не рекомендована інвестиція.
№3 «Незаконний будинок» – зроблено інвестицію.
Приклад №1 «Законний будинок» – зроблено інвестицію.
Проведено аналіз будинку, цікавим є відносини щодо земельної ділянки:
Рішення Київради – земельну ділянку продано, потім передано в заставу, потім знову продано, а забудовнику передано за договором суперфіцію (ви ж знаєте, який це договір?)
Містобудівні умови і ТУ наявні, Генеральний підрядник має ліцензію, дозвіл на будівництво можна знайти на сайті ДАБІ.
Інвестор (іноземець) зробив інвестицію за рік до планового ведення будинку в експлуатацію. Тиждень тому – забудовник отримав Сертифікат готовності.
Приклад №2 «Законний будинок» – не рекомендована інвестиція.
Проведено аналіз будинку, встановлено:
1) Ділянку виділено законно;
2) Дозвіл на будівництво отримано;
3) Містобудівна документація – в наявності;
4) ТУ – готові надати в офісі.
Додатково проведено аналіз ситуації із місцем забудови – історичної цінності не виявлено, тобто потенційних позовів до суду з цих підстав – не передбачалось.
Інвестор відмовився від інвестиції, з причин пов’язаних із формою договору, за якою залучали кошти, а саме попередній договір, на момент, коли будівництво знаходилось на стадії котловану.
Приклад №3 «Незаконний будинок» – зроблено інвестицію.
Проведено аналіз будинку, встановлено:
1) ділянку виділено для будівництва приватного будинку;
2) дозвіл на будівництво не знайдено;
3) Містобудівна документація – відсутня;
4) ТУ – немає (на сьогодні всі комунікації підключено на тимчасовій основі). Додатково проведено аналіз ситуації із місцем забудови – навколо будинку на 3 секції по 25 поверхів знаходиться приватний сектор і можливість підключення комунікацій видається сумнівною.
На жаль, інвестор інвестував до моменту звернення до юристів і останні 5 років ми просто слідкуємо за ситуацію. Будинок вже отримав нову назву, створено нову ТОВ, на яку інвестори намагаються переоформити будинок і земельну ділянку, оскільки на компанії забудовника наявна заборгованість зі сплати податків, у розмірі достатньому для відкриття кримінальної справи, паралельно створено кооператив, але результатів все ще немає. На нашу думку – інвестиція не вдалась.
P.S. вартість послуг юриста при перевірці об’єкту складає не більше 1% (у більшості випадків не більше 0.5%). Ви точно готові ризикнути 99% і зекономити 1%?)
Бізнес є бізнес)