Інструкція Ч 3.
Аналіз — процес уявного або справжнього розчленування складного об'єкта на частини для кращого розуміння. Тобто, на цьому етапі ми починаємо задавати запитання для порівняння, виявляти факти, неточності, помилки, тощо. Головні питання, які ми ставимо:
1) Чи відповідає дійсності інформація в документах і державних реєстрах?
2) Які ризики несе в собі вказана інформація? 3) Чи впливає вказана інформація на майбутню угоду? На володіння нерухомістю в майбутньому? Вчити аналізувати ми вас тут не будемо, просто приводимо декілька прикладів.⠀
Приклад 1. Офіс придбано місяць тому, за Договором купівлі-продажу і вже виставлено на продаж. Ризик. Але продавець надає інформацію про те, що із колишнім власником було укладено договір позики, який не було виконано і по суті, нерухомість виступала способом погасити борг. Наявні заяви колишнього власника, що претензій не має, договір позики дійсний. Тобто, є логічна послідовність подій. Ризики – допустимі. Угода вдалась.⠀
Приклад 2. Будинок у власності менше 3-х місяців, колишній власник отримав право власності у 2018 році на підставі примусового виконання рішення суду, стягнув будинок шляхом «оформлення нерухомості за кредитором» від виконавця. Але, стягнення відбулось на підставі Заочного рішення 2018 року, яке станом на 2024 рік скасовано. Тобто, колишній власник має право на позов про стягнення будинку, через те, що нерухомість вибула із його власності безпідставно. Легенда про «скинув на дружину, бо так було зручно» - не спрацювала. Ризики судових процесів – високі. Від угоди відмовились.
Головна думка цього етапу = 1) аналіз документів; 2) формування певних висновків; 3) можливо формування додаткових запитань.